IDEALNE MIEJSCE

Uzdrowisko Gołdap jedyne w warmińsko-mazurskim to świetne miejsca do uprawiania coraz to bardziej popularnej dyscypliny "Nordic walking".

Specyficzny mikroklimat pozwala na idealne dotlenienie mózgu i płuc podczas chodzenia z kijkami. Podczas uprawiania "Nordic walking" nasze ciało pobudza pracę 98 % mięśni. Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami.

Podczas Nordic Walking osoba uprawiająca ten rodzaj aktywności angażuje do wysiłku większość mięśni ciała. Pracują one zupełnie inaczej niż podczas zwykłego marszu. Są bardziej wzmocnione, zwłaszcza ramiona, które stają się mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Po intensywnych ćwiczeniach podczas takich spacerów, jesteśmy w stanie z większą łatwością, wchodzić na wzgórza a co najważniejsze Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobrą metodę - zrzucenia zbędnych kilogramów.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij