Lecznicze działanie

W sąsiedztwie hotelu Ventus Natural SPA**** tuż przy Promenadzie Zdrojowej, w przeszklonych oranżeriach, znajdują się mini tężnie solankowe, grota solna oraz pijalnia wód  mineralnych. 

Specyficzny mikroklimat tężni wytwarzany jest w skutek ociekania solanki i działania ruchu powietrza. Powoduje to intensywne parowanie i wytwarzanie aerozolu. Tężnia nasyca powietrze jodem, bromem  i innymi mikroelementami takimi jak magnez, sód, potas czy żelazo. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi. Przebywanie w tężniach zalecane jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, nerwicy wegetatywnej, depresji, stresu i ogólnego wyczerpania.

Woda mineralna 

0,6 % chlorkowo - sodowa i fluorkowa czerpana jest z głębokości ponad 600 metrów. Natomiast 0,12 % woda chlorkowo - wodorowęglanowo - sodowa z głębokości około 400 metrów. Wskazaniami do kuracji pitnej przy użyciu wody leczniczej są zaburzenia czynności wydzielniczej żołądka, wątroby i trzustki, zgaga, niedobór elektrolitów w tym sodu, potasu, wapnia, magnezu, fluoru, jodu oraz odwodnienie. Kuracja pitna wspomaga leczenie cukrzycy i gośćca.

http://uzdrowiskogoldap.pl/pijalnia-wod-oraz-teznie/

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij